DUYURULAR

DUYURULAR

Merkez Bankası politikalarını toplumun ilgili kesimlerine doğru ve etkili bir şekilde aktarabilmek üzere, toplantılar düzenlenerek kamuoyunun bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Merkez Bankası politikalarını toplumun ilgili kesimlerine doğru ve etkili bir şekilde aktarabilmek üzere, Merkez Bankası Başkanı, Para Politikası Kurulu üyeleri ve Banka yönetimi tarafından toplantılar düzenlenerek kamuoyunun bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Bankanın temel iletişim aracı olan Enflasyon Raporu, Merkez Bankası Başkanı tarafından yılda dört defa düzenlenen basın toplantıları aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Merkez Bankası Başkanı ayrıca, küresel ekonomik gelişmeler, para politikası çerçevesi, dış ekonomik gelişmeler, büyüme ve enflasyon konusunda Bakanlar Kurulunda ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda sunumlar gerçekleştirmektedir.

Banka yönetimi uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen etkinliklere de katılarak para politikası ile ilgili temel mesajlarını paylaşmaktadır.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İdare Merkezi Anafartalar Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara Telefon : (+90 312) 507 50 00 | Faks : (+90 312) 507 56 40