Merkez Bankası Gençlik Forumu

Paylaş
Yazdır

 

Merkez Bankası, ekonomiye ilgi duyan, ekonomi gündemini yakından takip eden, ekonomik gelişmeleri daha iyi anlamaya ve yorumlamaya çalışan üniversite öğrencilerine yönelik bir etkinlik düzenledi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi günü İstanbul Sakıp Sabancı Müzesi The Seed'de düzenlenen etkinliğe farklı şehirlerdeki 16 üniversiteden yaklaşık 150 öğrenci katıldı. Gün boyunca, katılımcılar ekonomi ve para politikasına ilişkin sorularını ünlü ekonomistlere ve Merkez Bankası yöneticilerine yöneltirken, kendi görüşlerini de dile getirme fırsatı buldular.

Moderatör Güzem Yılmaz Ertem, ünlü ekonomistler Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu ve Murat Sağman’a fiyat istikrarına ve ekonomi gündemine ilişkin sorular yöneltti. Etkinlikte Merkez Bankası Başekonomisti Doç. Dr. Hakan Kara, ülkemizde enflasyonun tarihine ilişkin ilgi çekici bir sunum yaptı. Ardından Merkez Bankası yöneticileri gençlerin sorularını yanıtladı.

Etkinliğe katılan üniversiteliler, "Fiyat istikrarı sizin için neden önemli?" başlıklı yaratıcı sunumları ile ödül için yarıştılar. Yıldız Teknik Üniversitesinden Ekonominin Yıldızları takımının sunumu, diğer katılımcılar ve Merkez Bankası yöneticileri tarafından en iyi sunum seçildi. Ayrıca gün içinde düzenlenen mini yarışmaların sonunda kazanan öğrencilere hediyeler verildi.

Gençlik Forumu, Nil Karaibrahimgil’in hayata dair değerlendirmeleri ve gençlere önerileri ile son buldu.

Merkez Bankası tarafından ilk kez düzenlenen Gençlik Forumu’na ilgi gösteren herkese teşekkür ederiz.

Merkez Bankası Gençlik Forumu 2018 sırasında çekilen fotoğraflara TCMB Flickr hesabından ulaşabilirsiniz.

 

 

Merkez Bankası Gençlik Forumu 2018 - Tanıtım Videosu

 

Merkez Bankası Gençlik Forumu 2018 Kazananı Ekonominin Yıldızları Takımının Sunumu

 

 

Merkez Bankası Gençlik Forumu 2018 - Takım Sunumları 

 

 

Merkez Bankası Gençlik Forumu 2018 - Söyleşiler