Üniversite Buluşmaları

Paylaş
Yazdır

Merkez Bankası, Herkes İçin Ekonomi çalışmaları kapsamında Ankara’da bulunan İdare Merkezinde üniversite öğrencileri için yaklaşık üç saat süreli bilgilendirme programları düzenlemektedir.

Üniversite Buluşmalarına her yıl yaklaşık 1.500 öğrenci katılmakta, Merkez Bankasının kurumsal yapısı ve işlevleri, para politikası ile Merkez Bankasında kariyer olanaklarına ilişkin bilgilendirme sunumlarını dinlemekte ve sorularını Merkez Bankası uzmanlarına yöneltme imkânı bulmaktadır.

Etkinlik takvimi bu sayfadan duyurulmakta olup, başvuru şartları ve aşamalarına ilişkin detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

 

Kimler Başvurabilir?

Üniversite Buluşmalarına, Türkiye'de örgün eğitim yapan üniversite ve yüksekokulların öğrencileri başvurabilmektedir. Mezunlar, açık öğretim veya uzaktan eğitim öğrencileri ile yurt dışında okuyan öğrenciler söz konusu programlara kabul edilmemektedir. Yukarıdaki şartları sağlayan katılımcılar için sınıf veya bölüm kısıtı bulunmamaktadır.

Katılımcı grupları en az bir öğretim üyesi eşliğinde programa katılabilirler.

Banka, katılım taleplerini iptal etme hakkını saklı tutar.

 

Başvuru Aşamaları


Başvuru Formu

Etkinlik takviminin açıklanmasının ardından bölüm, öğrenci topluluğu / kulübü adına bir öğrenci veya öğretim üyesi başvuru formunu   e-posta adresine yollayarak başvuru yapabilir.

Katılım talepleri değerlendirmesinde başvuru sırası esastır, katılım etkinlik alanı kontenjanıyla sınırlıdır. Başvurunun ardından başvuru sahibine bilgi verilecektir. Başvuru sahibinin diğer tercihleri göz önüne alınarak talebi yine kontenjan dâhilinde takvimdeki diğer etkinlikler için yedek listeye alınabilir.

Başvuru formu örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Katılım Talebi Dilekçesi

Etkinliğe kabul edildiklerine dair e-posta alan grupların en az Bölüm Başkanlığı düzeyinde imzalı ve onaylı katılım talebi dilekçelerini başvuru kabul e-postasında belirtilen tarihe kadar   adresine göndererek başvurularını tamamlamaları gerekir.

Başvuruyu takiben verilen süre içinde dilekçesini göndermeyen grupların başvurusu otomatik olarak iptal edilir.

Katılım talebi dilekçesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Katılımcı Listesi

Katılım talepleri kabul edilen grupların programa katılım sağlayacakların bilgilerini aşağıdaki formu doldurmak suretiyle  adresine iletmeleri gerekir. Aksi halde başvuruları otomatik olarak iptal edilerek yedek katılımcı adaylarına bilgilendirme yapılır.

  • Katılımcıların ulaşım ve konaklama ihtiyaçları kendileri tarafından karşılanır.

Üniversite Buluşmaları Katılımcı Listesi Formuna buradan erişebilirsiniz.

 

Üniversite Buluşmalarına ilişkin sorularınızı  e-posta adresine iletebilirsiniz.