Paycore Ödeme Hizmetleri Takas ve Mutabakat Sistemleri A.Ş. (Paycore)

Paylaş
Yazdır

Paycore Ödeme Hizmetleri Takas ve Mutabakat Sistemleri A.Ş.(Paycore) (https://www.paycore.com/cozumler/odeme-sistemleri-hizmetleri) kartlı ödemeler alanında kart çıkaran ve kart kabul eden kuruluşlara takas ve mutabakat hizmeti, ATM ve POS hizmeti, fiziki kart basım hizmeti gibi çeşitli teknolojik altyapı hizmetleri sunan bir kuruluştur. Paycore, Provus Bilişim Hizmetleri A.Ş. unvanı ile 2001 yılında kurulmuş, 2014 yılında Mastercard Incorporated tarafından satın alınmıştır. 2019 yılında ise Mastercard Incorporated'a ait hisseler Kartek Holding'e devredilmiştir. Söz konusu hisse devri sonrasında Mastercard Payment Transaction Services Turkey Bilişim Hizmetleri A.Ş. (MPTS) olan şirket ünvanı Paycore olarak değiştirilmiştir. Paycore, Türkiye ve bazı ülkelerde takas ve hesaplaşmaya aracılık, kart ve veri yönetim sistemi ile otorizasyon hizmetleri gibi çeşitli faaliyetler yürütmektedir.

Paycore, hizmet verdiği kuruluşların müşterilerinin ödeme kartları ile yaptıkları ödeme işlemleri sonrasında üyeler arasındaki takas ve mutabakatı sağlamaktadır. Söz konusu takas ve mutabakat faaliyetlerini "Paycore Takas Sistemi" adını verdiği ödeme sistemi altyapısı vasıtasıyla gerçekleştiren Paycore’un mevcut durumda 7 katılımcısı bulunmaktadır.

Paycore'a (Mastercard Payment Transaction Services Turkey Bilişim Hizmetleri A.Ş. - MPTS), ödeme sistemi işleticisi olarak faaliyet izni verilmiş ve söz konusu Karar 6 Temmuz 2017 tarih ve 30116 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.